Diş Cerrahisi


Diş Cerrahisi

Sağlıklı beyaz ve estetik dişler için Diş hekimliği departmanı hizmetinizdedir. Anlaşmalı olduğumuz Hastanelerin Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, en yeni diş ekipmanlarını kullanarak birinci sınıf bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Diş kontrolü:

MKG muayene ve panoramik görüntüleme, RVG, oral kamera sistemleri, enfeksiyonların tespiti, tüm ağız sert ve yumuşak dokularındaki hastalıklar ve anomaliler, tümörler ve tümör benzeri oluşumların erken tanısı, tüm tedavilerin planlaması.

Estetik diş hekimliği

Dişlerimiz ve gülüşümüz, yüzümüz estetiğinin en önemli özellikleridir. Estetik diş hekimliği ile ilgili estetik problemler şunlardır:

 • Diş rengi hastalıkları
 • Dişlerin şekil bozuklukları
 • Eski, kusurlu ve estetik amaçlı olmayan dolgular ve protezler.
 • Diş şekil bozuklukları, aralıklı dişler (diestemali)
 • Eksik diş
 • Sakız problemleri
 • Görünüş bozuklukları ve dişlerin yumuşak dokuyla olan ilişkileri:
 • Dental ve çene tutarsızlıkları
 • Estetik problemleri çözmek için estetik bir uygulama şunları içerir:
 • Estetik kompozit dolgular ve kaplamalar
 • Porselen Küpeler
 • Laminatlar
 • Metalsiz kronlar ve köprüler
 • Elmasların dişçilik uygulaması
 • Gülümseme Tasarımı


Ağartma:

Dişlerde yaş, boyalar (çay, kahve, kola, sigara), travma, bazı antibiyotikler (tetrasiklin), florür aşırı kullanımı ve diğer nedenlerden beyazlatma gibi istenmeyen boyalar oluşabilir; Dişlerin rengini birkaç tonla hafifletmek için kullanılan bir oksidasyon yöntemidir. Diş beyazlatma yöntemi ile klinikte veya evde en az 2 tonluk diş rengini hafifletmek mümkündür.

Paradontolojin:

Periodontitis bir diş eti hastalığı olup diş çevreleyen yumuşak dokunun enfeksiyonudur. İnsanlarda diş kayıplarının en yaygın nedeni diş eti hastalığıdır. Diş eti hastalığı tedavi edilmez ise ağız hastalıkları dışında vücudun değişik organlarında birçok hastalığa sebep olabilir.

Dişeti hastalığının belirtileri:

Diş fırçalarken diş eti kanadığında; kızarıklık, şişme ve diş etlerinde ağrı, Ağızda kötü koku diş eti hastalığı belirtileridir. Diş ile zamk arasında sızlanma nedenleri, dişlerin hareketleri veya kaymaları için Diş hekimi ziyaret edilmelidir.

Dişlerin düzeltilmesi, diş ve çene bozukluklarının tedavisi (dişlerin ortodontiği), TMJ-eklem ağrısı ve diş gıcırtısı (brusizm) tedavisi.

Ağız ve diş cerrahisi (yerinden edilmiş dişlerin, kistlerin ve tümör operasyonlarının ekstraksiyonu, çene kırıkları)

Dolgular ve kök tedavileri:

Diş kökü tedavisi, diş kökü boyunca yer alan vasküler, sinir ve lenfatik doku hastalığı sırasında yapılır. Çürüklerin varlığında, dişin derinliklerine derinleşir ve diş kırıkları veya travmada, dişpulp, kan damarları ve sinir ağlarının bulunduğu yumuşak dokuyu enfekte eder. Bu durum zamanla tedavi edilmezse, enfeksiyon dişlere ve çevresindeki dokulara yayılır ve diş ağrısı, gevşek dişler, şişme vb. Semptomlar oluşur. Kök kanal tedavisinde amaç hastalıklı ve enfekte yumuşak dokuları çıkarmaktır. Çıkartılmazsa ve diş tedavi edilmezse diş kaybolabilir.

Taç köprüleri ve protezleri:

Implantoloji: İmplantlar, dişlerini kaybetmiş hastaların diş köklerini değiştirerek çene kemiğinde açılan bir deliğe yerleştirilen bir vida türüdür.

İmplantın avantajı: Bitişik dişlerin sabit protez uygulamaları ile kesişmesinden kaçınılmaktadır. İmplantlar çene kemiğini doğrudan desteklediğinden, çene kemiğinde erime ve kemik kaybı önlenir.

Toplam protez hastalarında, protezin hareketi engellenir ve böylece sosyal statü kaybı önlenebilir ve mükemmel bir işlev ve estetik sağlanabilir.

Pediatrik diş hekimliği (çocuklarda süt dişlerinin tedavisi ve önleyici tedaviler) Özürlü yetişkinlerin ve çocukların tedavisi ve ameliyatı.

Tüm tedaviler, gerektiğinde uzmanlar tarafından genel anestezi altında cerrahi prosedürler uygulayabilirsiniz.Bu içerikle ilgili bir makale henüz eklenmemiştir.