​Saç Ekimi


​Saç Ekimi

Saç nakli, iki kulak arasında saçsız bölgelere sağlıklı saç köklerinin aktarılması işlemidir.

Saç ekimi, dökülen saçın durumuna göre kişiye göre değişiklik gösterir. Bir seansta birkaç saat sürebilir ve birbirini takip eden iki gün boyunca tekrarlanır.

Saç ekimi sürecinde, kökler genellikle iki kulak arasındaki bölgeden veya saç dökülmesine dirençli boyun bölgesinden çıkarılır.

Saç ekim işlemi için yaş sınırı yoktur. Bu işlem saç dökülmesi başladığı andan itibaren yapılabilir.

Saç ekiminde en önemli faktör saçların doğal görünmesidir. Çıkarılan kökler kendi saç kökleridir o nedenle saç, dalga ve uzunluk açısından herhangi bir sorun yaşanmaz, ancak saçın doğallığını gösteren en önemli unsurlardan biri saç çizgisidir. Uzman bir estetik cerrah, saç çizgisini ince ayar yapabilir ve işlemi en iyi şekilde tamamlayabilir.

Saç nakli sırasında, mevcut saç hasar görmez, ancak ciddi bir saç dökülmesine sahip olmayan ve ince saçlı olmayan kişilere bir saç nakli ameliyatı önermiyoruz. Saçları biraz ince olan insanlar şu an için başka tedavi yöntemleri denemelidir.

Saç ekiminin belirli bir mevsimi yoktur. Ancak ameliyattan 1-2 hafta sonra deniz, yüzme havuzu ve güneş yasaktır. Bu nedenle yaz aylarında bu işlemi yapmak sosyal açıdan zordur.

Saç nakli tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapılırsa hiçbir tehlike yoktur. Saç ekiminden sonra hiç iz (skar) bırakılmaz. Bununla birlikte, sonuçlar her hastanın farklı fizyolojik özelliklere sahip olduğu için farklı olabilir.

Genel olarak, ameliyattan sonra herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık görülmez. İlk gece zaman zaman hafif ağrılar oluşur. Ve bu ağrı uygun ağrı kesici ile kolayca giderilebilir.

Saç ekimi ameliyatından iki gün sonra tekrar çalışabilirsiniz. Hiçbir iş gücü kaybı yoktur. Fakat ilk hafta saç renginde kırmızı lekeler ve kabuk oluşumu oluşabilir. İlk haftadan sonra bu durum iyileşir. Saç naklinden sonra özel bir bakıma gerek yoktur.

Bir haftalık iyileşme sürecinden sonra yeni saçlar görülmeye başlar. Genel olarak, ilk birkaç ay boyunca, hastalar yaygın saç dökülmesi nedeniyle panik olur. Ancak bu normal bir süreçtir. Yalnızca ilk yıldan sonra nihai sonuca ulaşılır.Bu içerikle ilgili bir makale henüz eklenmemiştir.